KONST / Litografier / Färglitografi 12689120
nr 1268 9120
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Salems Kyrka. Signerad, 29x44 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 18:42:24
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren